Wnętrza

Prosty sposób na zmianę aranżacji

furniture-650354_1280

Jeśli chcemy wprowadzić w naszym domu zmiany, pragniemy, żeby zapanowała w nim nowa energia, a jednocześnie czas, fundusze, czy inne względy nie pozwalają nam na przeprowadzenie kompleksowego remontu, warto pomyśleć o prostszych sposobach na modyfikację wystroju wnętrza. Jednym z takich sposobów jest wykorzystanie ozdobnych tkanin. Nowe zasłony, poszewki na poduszki, koce, obrusy, dywany – wszelkie tego typu elementy dekoracyjne wpływają na to, jak odbieramy przestrzeń, dlatego warto czasem pomyśleć nad ich całkowitą wymianą.

pillow-650243_1280

Każde tkaniny nadają pomieszczeniom nowego wyrazu. Jeśli chcemy uspokoić, stonować wnętrze, warto sięgnąć po proste wzory w łagodnych, niekrzykliwych barwach. Motywy przyrodnicze mogą mieć różny efekt – pomieszczeniom zaaranżowanym w sposób nowoczesny mogą dodać przysłowiowego pazura, natomiast tam, gdzie postawiliśmy na styl rustykalny – przydać wrażenia przytulności i bliskości z naturą. Połączenie kolorów, które ze sobą kontrastują, jest trudne, ale może przynieść ciekawy, awangardowy efekt, który zrobi wrażenie na naszych gościach. W pokoju dziecięcym możemy zastosować tkaniny ze wzorami z mniej lub bardziej znanych kreskówek, bajek czy baśni.

Łączenie różnych tkanin dekoracyjnych w spójny styl to ciekawy i prosty sposób na zmiany w domu. Jako że nie ingerujemy w „ciężki materiał” – nie zmieniamy mebli, koloru ścian czy wyłożenia podłogi – jeśli wprowadzone przez nas modyfikacje jednak nie spełniają naszych oczekiwań, łatwo można je cofnąć, z powrotem wymieniając poszczególne materiałowe dekoracje. To świetne pole do eksperymentów z wystrojem, a dodatkowo pozwala ocenić, czy dany styl na pewno nam pasuje, jeśli planujemy kompleksowy remont w późniejszym terminie i zastanawiamy się, jak urządzić po nim nasze mieszkanie. Nic, tylko wybierać!

 apartment-662152_1280

 

1 Comment

Leave a Comment