Music

Bałtyk w jesiennej i zimowej szacie, czyli Gdańsk w zupełnie nowej odsłonie

W Gdańsku funkcjonuje 5 dużych obiektów turystycznych należących do międzynarodowych sieci hoteli. Wiosną i latem każdego roku są oblegane przez tysiące turystów nie tylko z Polski, lecz także z krajów Europy i całego świata. Z pewnością znasz już doskonale Bałtyk zarówno w majowej, jak i sierpniowej scenerii. Czy wiesz jednak, jak wygląda polskie morze późną jesienią i zimą? Teraz masz szansę się o tym przekonać. 

Hotel_Wstepny_projekt_lobby_w_Novotel_Gdansk_Marina

Plaże pełne turystów, wzmożony ruch na ulicach, mnóstwo otwartych restauracji i słoneczna pogoda – to właśnie z tym jest najczęściej kojarzona stolica Pomorza. Nie zawsze jednak Gdańsk wygląda tak jak na pocztówkach. Od listopada do końca marca zamienia się w spokojniejsze miasto przykryte na początku różnobarwnymi liśćmi, a następnie – grubym puchem śniegu. Zobacz, co jest najpiękniejszego późną jesienią i zimą w tej części Trójmiasta i przekonaj się, że Gdańsk można zwiedzać przez cały rok, nie tylko jako turysta.

Zimny Bałtyk na zdrowie, czyli dlaczego warto spacerować wzdłuż wybrzeża

Letnie spacery po plaży to jedna z wielu atrakcji wszystkich urlopowiczów. Jesienią i zimą także warto korzystać z tej przyjemności. W listopadzie czy grudniu spacer w ciepłej kurce na pewno wyjdzie Ci na zdrowie. Przede wszystkim możesz przez ten czas wdychać bardzo dużo jodu, który:

  • poprawia pracę tarczycy,
  • wpływa kojąco na nerwy,
  • działa korzystnie na skórę, włosy i paznokcie.

Ponadto o tej porze roku na plażach przebywa bardzo mało turystów. W bezwietrzne dni warto na chwilę rozłożyć koc (lepiej z grubszego materiału) i przez chwilę obserwować kołyszące się w oddali fale. Dlaczego w oddali? Ponieważ jeśli wybierzesz się do Gdańska w środku zimy, być może zobaczysz, jak wygląda zamarznięty brzeg. Weź ze sobą aparat. Możesz zobaczyć rybitwy, które będą chodzi po lodzie w poszukiwaniu jedzenia.

Hotele dla wszystkich, czyli kto przyjeżdża do Gdańska

Ibis_Krakow_Stare_Miasto6

Liczba turystów jesienią i zimą znacznie spada. Lecz choć nadbałtyckie regiony i plaże pustoszeją, to w hotelach nadal melduje się mnóstwo osób. W jakim celu przyjeżdżają? Najczęściej są to podróżujący służbowo, którzy chcą:

  • wziąć udział w konferencji,
  • spotkać się z klientem,
  • rozeznać się w rynku innego regionu.

Jeśli Ty też masz w planach spędzenie kilku dni w Gdańsku, na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednie miejsce. Dzięki AccorHotels zarezerwujesz pokój blisko głównych części miasta, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Wybierając nocleg, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • lokalizację – hotel powinien być położony nie tylko nieopodal miejsca spotkania biznesowego, ale i przy okazji w pobliżu najciekawszych atrakcji, które zwiedzisz w wolnej chwili;
  • godzinę zameldowania i wymeldowania – w większości obiektów doba hotelowa zaczyna się o 14:00, a kończy o 12:00. Za dodatkowa opłatą hotele oferują również wczesny check in i późny check out;
  • dostęp do internetu – wszystkie hotele AccorHotels posiadają darmowe Wi-Fi w części głównej obiektu i w pokojach.

Listę wszystkich hoteli AccorHotels w Gdańsku znajdziesz tutaj.

Leave a Comment