Music

Hilton Paris Opera wita pierwszych gości

Sieć hoteli Hilton Hotels & Resorts poinformowała o oficjalnym otwarciu Hilton Paris Opera, historycznego i jednego z najbardziej okazałych hoteli w Paryżu, który przeszedł gruntowną renowację.

Hilton Paris Opera_2

Hotel jest usytuowany na prawym brzegu Sekwany, w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Garniera, Pól Elizejskich oraz butików w Galerii Lafayette i Printemps na bulwarze Haussmanna. W swojej pierwotnej wersji hotel został zaprojektowany przez architekta Juste Lischa. Otwarto go w 1889 r., a pierwszymi gośćmi byli odwiedzający paryską wystawę światową (Exposition Universelle). Niedawno hotel przeszedł gruntowną renowację wartą 50 mln USD, która przywróciła mu jego dawny blask.

Historyczny charakter hotelu podkreśla dostojny Le Grand Salon. Wysokie na 14 metrów sufity oraz ręcznie malowane freski tworzą atmosferę luksusu z wystrojem rodem z Belle Epoque. Tuż przy głównym wejściu znajduje się bar Le Petit charakteryzujący się mniejszą przestrzenią i bardziej kameralną atmosferą. W hotelu dostępnych jest łącznie 268 pokoi i apartamentów, kilka barów i restauracji oraz sal konferencyjnych. Całość została odnowiona pod nadzorem renomowanego biura projektowego Richmond International.

Hilton Paris Opera_1

Simon Vincent, wiceprezes Hilton Worldwide, odpowiedzialny za region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powiedział - Francja ma największy wewnętrzny rynek turystyczny w Europie. Szacuje się, że do 2018 roku jego wartość osiągnie 100 mln, a sam Paryż utrzyma swoją pozycję jednego z najchętniej odwiedzanych miast. Hilton Worldwide jest związany z tym miastem od bardzo dawna. Cieszymy się, że możemy przywrócić dawny blask jednemu z jego najbardziej okazałych hoteli. Gruntowna renowacja sprawiła, że Hilton Paris Opera otworzył swoje drzwi zarówno dla Paryżan, jak i gości z zagranicy.

Każda część hotelu Hilton Paris Opera została starannie odrestaurowana z uwzględnieniem historycznego charakteru hotelu, a jednocześnie w nowoczesnym stylu, który trafi w gusta dzisiejszych podróżnych. Najbardziej eleganckim elementem hotelu jest apartament Marii Callas o powierzchni 81 m2. Oprócz przestronnego salonu z wysokimi stropami, charakterystycznymi dla budynków przy bulwarze Hausmanna, apartament posiada również elegancko urządzoną sypialnię z łożem królewskim oraz dodatkową sypialnię z podwójnymi łóżkami. Oba pomieszczenia mają osobne łazienki z prysznicem, wykończone wypolerowaną płytą kamienną.

Hotel Hilton Paris Opera oferuje również 29 innych apartamentów, niektóre z pięknymi, francuskimi balkonami. Ich goście otrzymują do dyspozycji ekspresy do kawy Nespresso, łazienki z pełnym wyposażeniem oraz rozszerzone pakiety powitalne. Dostęp do strefy Executive Lounge, gdzie serwowane są śniadania i popołudniowe przekąski, jest wliczony w cenę noclegu. Hotel szczyci się również luksusowym klubem fitness oraz sześcioma salami konferencyjnymi z dostępem do naturalnego światła. Sala balowa Baccarat z żyrandolami w stylu retro od słynnego producenta kryształów została odnowiona do stanu z lat swojej świetności i może pomieścić nawet 180 gości przy okazji różnych wydarzeń.

Rob Palleschi, globalny dyrektor ds. marek oferujących pełny zakres usług w firmie Hilton Worldwide, powiedział - Po długim wyczekiwaniu jesteśmy gotowi przyjąć gości w jednym z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Paryżu. Został on pięknie odnowiony, a miasto znowu może być z niego dumne. Od niemal 100 lat Hilton Worldwide jest gospodarzem wielu ważnych wydarzeń na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zapewnienia naszym gościom niezapomnianych wrażeń w Hilton Paris Opera.

Hotel Hilton Paris Opera znajduje się w bliskiej odległości od stacji kolejowej Saint-Lazare, około 27 km od lotniska im. Charlesa de Gaulle’a, około 22 km od lotniska Paryż-Orly oraz 8 km od biznesowej dzielnicy La Défense.

Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu +33 (0) 1 40 08 44 44 lub adresem [email protected]. Pod tymi numerem i adresem można również uzyskać dodatkowe informacje.

Leave a Comment